0

PARTNERZY SZKOŁY

„Z przykładu rodzi się siła” – porozumienia dotyczące współpracy na rzecz kształcenia zawodowego

Porozumienie o współpracy lokalnych pracodawców z Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku 

 CAN-PACK S.A. działa na rynku opakowań metalowych od ponad 20 lat. Pierwsza jednostka grupy CAN PACK – Pol-Am-Pack S.A. powstała już w 1989 roku.
W ciągu ostatnich lat działalności Grupa Can-Pack osiągnęła spektakularne sukcesy, przeistaczając się w nowoczesną Grupę Kapitałową należącą do czołówki producentów opakowaniowych na świecie. W zakładach wchodzących w jej skład pracuje ponad 4000 ludzi, a roczna wartość sprzedaży przekracza 1,4 mld USD.

Firma jest wiodącym producentem w branży opakowań napojowych w Europie Środkowo-Wschodniej i stale umacnia swoją pozycję rynkową w Europie Zachodniej, Azji i Afryce. Can Pack SA współpracuje ze szkołą w zawodach Technik Reklamy, Technik Informatyk oraz Technik Logistyk.

COMTEL GROUP Sp. Z O. O. Sp. K. to stale rozwijająca się firma, w branży RTV i AGD. Firma powstała w 1997roku. To wtedy nowo powstająca firma postawiła na hurtową dystrybucje sprzętu telekomunikacyjnego. Rozwijający się rynek telekomunikacyjny oraz zapotrzebowanie na kompleksową obsługę sprawił, że w ofercie pojawiło się wiele nowych grup produktowych.

Od roku 2012 COMTEL Group jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę Hiszpańskiej marki LAUSON. Od 2011 roku wprowadza na rynek produkty we własnej marce N’oveen. W 2014r. firma otrzymała Gazelę Biznesu, jest to nagroda dla najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Firma współpracuje ze szkołą w ramach zawodu Technik Logistyk.

ELEKTRO-SZYLD” WYRÓB I MONTAŻ REKLAM istnieje na rynku reklamy od 1993 roku. Przedmiotem jej działalności jest kompleksowa realizacja reklamy wizualnej od projektu do montażu. Firma realizuje zlecenia na terenie Austrii, Niemiec i Węgier. Jest ekspertem w wykonywaniu wszelkiego rodzaju reklamy zewnętrznej.

Właścicielem firmy jest Pan Wiesław Piasecki. Elektroszyld współpracuje ze szkołą w ramach zawodu Technik  Reklamy.

 

FIRMA KARPIEL SP.  ZO.O. działa na rynku od 1992 roku. Wiodąca działalnością spółki jest międzynarodowy transport towarów w kontenerach morskich normatywnych jak również ponadgabarytowych i masowych ze wszystkich portów świata. Terminal firmy zlokalizowany jest w Brzesku – tj. między Krakowem a Tarnowem w woj. małopolskim. Karpiel sp.  z o. o. współpracuje ze szkołą w ramach zawodu Technik Logistyk.

 

PAGEN sp. z o.o. – firma rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku jako producent stolarki PVC. Została założona przez  Pana Dominika Chamioło oraz Pana Mirosława Nowaka i do dzisiaj funkcjonuje pod ich zarządem. W 2006 roku właściciele firmy odebrali nagrodę za najbardziej dynamiczny rozwój firmy. W 2013r.  firma otrzymała Gazelę Biznesu.

PAGEN sp. zo.o.  współpracuje ze szkołą w ramach kierunku Technik Informatyk, Technik Ekonomista oraz Technik Logistyk.

 

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO-HANDLOWO-TRANSPORTOWE „EDMUND LEŚ” istnieje na rynku budowlanym już od 1986 roku. Zatrudnia około 250 osób.  Zakres  firmy obejmuje: budowlę budynków wielorodzinnych, budowlę osiedli domów jednorodzinnych, handel materiałami budowlanymi, sprzedaż mieszkań oraz spedycję krajową i międzynarodową.

Przedsiębiorstwo sukcesywnie wprowadza nowe technologie i inwestuje w nowoczesny sprzęt. Systematycznie poszerza swoją działalność na rynku w rejonie Małopolski. Firma współpracuje ze szkołą w ramach kierunku Technik Ekonomista i Technik Logistyk.

ZASADA TRANS-SPEDITION sp. z o.o. sp. k. działa na rynku od 1996 roku, zajmuje się usługami spedycyjnymi, transportowymi, serwisem wózków widłowych, diagnostyką i naprawą pojazdów. Swoim klientom zapewnia kompleksową obsługę w zakresie szeroko pojętych usług logistycznych. Dodatkowo prowadzi sprzedaż paliw, samochodów, pojazdów mechanicznych i części zamiennych.

Firma współpracuje ze szkołą m.in. w zawodzie Technik Logistyk.

Powiat Brzeski W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Brzesko, Czchów, gminy wiejskie: Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa, Szczurowa oraz miasta: Brzesko, Czchów. Powiat liczy 90 967 mieszkańców. Starostwo zatrudnia Pracowników z zakresu: prawa, informatyki, ekonomii, promocji i reklamy.

Powiat brzeski honorowany był wieloma nagrodami i wyróżnieniami jako samorząd podejmujący innowacyjne działania na rzecz rozwoju społeczno – gospodarczego  lokalnych mieszkańców.

W 2014 roku Starosta Brzeski – Pan Andrzej Potępa odebrał Sali Kolumnowej Sejmu RP nagrodę „Powiat Innowacyjny 2014” w szczególności za działania na rzecz dostosowania oferty kształcenia do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy.

Starostwo współpracuje i wspiera uczniów w zawodach: Technik Informatyk, Technik Ekonomista oraz Technik Reklamy.

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ  OPIEKI ZDROWOTNEJ W BRZESKU

Początki obecnego szpitala sięgają prawdopodobnie 1943 roku. Od końca 2009 roku szpital znajduje się w jednym budynku przy ul. Kościuszki 68. W 2007 roku szpital uzyskał Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Od 2009 roku posiada Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia.

Misją szpitala w Brzesku jest ratowanie i przywracanie zdrowia oraz niesienie ulgi w cierpieniu. Ale w szpitalu pracuje również całe grono pracowników administracji. Uczniowie Technikum im. J. Piłsudskiego będą zdobywać wiedzę i doświadczenie zawodowe pracując w dziale  Administracyjno – Technicznym oraz w Dziale Finansowo – Księgowym szpitala.

GMINA BORZĘCIN liczy Około 8,5 tys. mieszkańców. Rozciąga się na powierzchni 103 km kw. Urząd gminy  zatrudnia specjalistów z zakresu: prawa,  informatyki, promocji  i ekonomii.
Gmina współpracuje i wspiera uczniów w zawodach : Technik  Reklamy, Technik Informatyk i Technik Ekonomista.

Współpraca z lokalnymi firmami i instytucjami na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego w Technikum im. J. Piłsudskiego

 Zakres współpracy:

  1. Dostosowanie programów kształcenia w zawodach do potrzeb pracodawców, lokalnych rynków pracy oraz nowoczesnej i innowacyjnej gospodarki.
  2. Wymiana wiedzy o najnowszych osiągnięciach technicznych i technologicznych w dziedzinie ekonomii, informatyki, logistyki i reklamy.
  3. Realizacja  miesięcznych praktyk zawodowych dla uczniów Technikum im. J. Piłsudskiego 
  4. Współorganizacja wizyt zawodoznawczych na terenie firm.
  5. Organizowanie spotkań dla uczniów z przedstawicielem firm.

Dyrektor Technikum im. J. Piłsudskiego w Brzesku zaprasza do współpracy wszystkich lokalnych przedsiębiorców.